Dinosauroid - Mimozemšťan, předchůdce člověka nebo ještěr?

1. listopadu 2012 v 22:21 | StrYke |  Kryptidé
Název:Dinosauroid
Další názvy:
Homosaurus
Dino Sapiens
Výskyt:
Teoretická existence
Význam. osobnosti:Dale Russell
První zmínka:Teoretická existence

Co existovalo v dobách, kdy ještě neexistoval nikdo, kdo by to zaznamenal? I když tuhle otázku si každý z nás za život položí nejméně několikrát, v současnosti se spíše odborníci zaměřují především na to, co určitě existovat nemohlo. A to i navzdory tomu, že důkazů v prokázání nejrůznějších teorií a hypotéz je více, než jejich odporů, které jsou navíc často velice slabé a snadno vyvratitelné. Jednou z takových otázek je i vysoce inteligentní dinosaurus, známí také jako dino sapiens, dinosauroid nebo homosaurus. Tohoto spekulativního tvora halí mnoho tajemství, které jen málokdo zná.


Co ve skutečnosti dinosauroid představuje? Je to vesmírný návštěvník, chybějící článek v lidské evoluci a nebo slepá větev dinosauří éry? Dokázal snad předvídat budoucnost? Mnoho podobných otázek bez odpovědí krouží v začarovaném kruhu a dosud se nenašel nikdo, kdo by se s tím pokusil něco dělat. My si teď společně projdeme celou historií záhadného tvora, který pravděpodobně pamatuje druhohory a dodnes žije v bažinatých oblastech Jižní Karolíny.

Do relativně nedávné doby v lidském měřítku nikdo ani netušil, jací monstrózní ještěři se kdysi proháněli na naší planetě. Když se potom začal z dinosaurů stávat nezpochybnitelný fakt a všeobecně se předpokládalo, že se jednalo o studenokrevné a hloupé živočichy, začalo se mluvit o inteligentních jedincích. Tehdy to víceméně vypadalo jako dnes, odborníci o něčem takovém nechtěli ani slyšet a zamítali tyto tvrzení jednoduchými a ubohými argumenty, které se ukázaly chybné potom, co se prokázalo, že opravdu kdysi myslící druhohorní ještěři existovali. Tak proč by se nemohli vyvinout ještě inteligentnější dinosauři, kteří by se "polidštili" a ovládali by tehdejší krajiny, stejně jako v současnosti člověk?

Ačkoli to možná mnohé čtenáře překvapí, je to více než pravděpodobné. Sice se jedná jen a jen o můj názor, ale důkazů o dávné existenci inteligentního, nebo alespoň fyzicky odlišného vyvinutého dinosaura je více než dost. Ano, samozřejmě je naivní si myslet, že se svým charakterem mohl přibližovat nám, a kritici, kteří na těchto "poznatcích" zakládají jsou s prominutím idioti, ale proč ne? Uvažme to: Dinosauří éra trvala více než několik desítek miliónů let, zatím co savci panují naší planetě jen několik tisíc let, a v té době se stihl z primátů vyvinout člověk (já osobně věřím, že jsme byli stvořeni mimozemskou rasou).

Víceméně první, kdo se odhodlal udělat z teorie o humanoidním ještěru z druhohor něco více než jenom teorii, byl v roce 1982 kanadský paleontolog Dale Russell, který ve spolupráci s výtvarníkem Ronem Seguinem vytvořil možnou podobu tvora, kterého v tomto článku budeme nazývat dinosauroidem. Podle jeho hypotézy se mohl podobný živočich vyvinout z inteligentního troodona, který žil v dobách svrchní křídy v Severní Americe. Model sice byl odborníky odmítnut z důvodu přehnané podobnosti současnému člověku, ale položil základní kámen ke zvýšení zájmu na toto téma. Začaly chodit zprávy a svědectví o pozorování podobného tvora, začaly vznikat odvážné a méně odvážné teorie, a dokonce se začal dinosauroid přirovnávat k UFO.

Proč bychom ale měli věřit v něco, co nemáme jakkoliv podložené a hypotetická existence zakládá pouze na nějaké teoretické umělohmotné podobizně? Ve skutečnosti máme v rukou poměrně vysoký počet nálezů humanoidních stop, které jsou starší než jejich původci. Ve většině případů pocházejí z období druhohor nebo jsou alespoň určeny z období před rodem homo. Mýlili se snad antropologové s historickým původem člověka, nebo před námi existoval nějaký nám podobný tvor, ze kterého jsme se mohli vyvinout? Jako příklady pradávných stop můžu uvést dosud největší "lidskou" šlépěji, která měří více než jeden metr. Byla teprve nedávno nalezená poblíž městečka Mpaluzi na hranicích Jižní Afriky a Svazijska. Jako druhý, víceméně nejznámější případ, můžu uvést dva otisky bot, které byly nalezeny paleontologem Williamem Meisterem u Carsten City v Utahu. Jejich délka činila 32,5 cm a co bylo nejzajímavější, na "podrážce" byl zašláplý trilobit. Kdo je původcem těchto stop?

Jestliže vám to nestačí jako bezprostřední důkaz existence staršího vysoce inteligentního tvora než jsme my, existuje i mnoho dalších, mnohem zákeřnějších případů. Jmenovat je tu všechny by bylo zbytečné, někteří k jejich tvůrcům připojují mimozemšťany (např. Erich von Daniken), někteří kdysi žijící obry. Důležité je, že jsou nevyvratitelné. Za poslední zmínku stojí doslova pravěké fosilizované kladívko, jehož stáří bylo odhadnuto na (opět) druhohory. A vida, už máme důvod se domnívat, že něco inteligentního v té době opravdu žilo.

Tím se uzavírá jedna ze tří kapitol, které se dinosauroidem zabývají. Mohl po zemském povrchu kdysi kráčet jiný vysoce inteligentní tvor, než je člověk? Na tuto otázku jste si mohli založit svůj vlastní názor během čtení výších odstavců, a jestliže byl negativní, doporučuji se nižším řádkám vyhnout. Jak se totiž zdá, tzv. "Ještěří muž" dodnes přežívá v bažinách Jižní Karolíny. Není to zrovna dvakrát přátelský tvor, napadá totiž své lidské konkurenty a čím je především proslavený, demoluje auta. Jako jeden ze starších případů uvedu příběh v té době sedmnáctiletého Christophera Davise, který si prožil "setkání třetího druhu" brzy ráno 29. června 1988. Abych zbytečně nepřepisoval, odcituji autora (bohužel neuvedeného) ve starším článku na tomto blogu:

"Když měnil pneumatiky, všiml si něčeho, co běží k němu. Byl to asi 7 stop (2 metry) vysoký tvor, s červenýma očima a šupinatou zelenou kůží. Každá končetina byla vybavena čtyřmi prsty a černými drápy. Zvíře přicházelo rychlým tempem na dlouhých zadních nohou. Poté mu neznámý tvor začal demolovat auto, ve kterém vystrašený Christopher seděl. Pak netvor vylezl na střechu vozu, ze které se mu ho podařilo shodit, ale stále ho pronásledoval během 40 km/hod. Jeho vůz měl spoustu dlouhých škrábanců, poškozenou střechu a zrcátko zkroucené."

Útoky však pokračují s odchylkami dodnes. Poslední zaznamenaný se odehrál teprve 4. července 2011. Postiženým byl Leon Marshall, kterému neznámo kdo rozkousal kovový nárazník auta. V ten samý den bylo zaznamenáno několik telefonátů šerifovi, že spatřili 2 metry vysokého tvora s červeně svítícíma očima a třemi špičatými prsty. Snaží se nás snad pravděpodobný dinosauroid před něčím varovat, nebo jsou jeho záměry čistě nepřátelské? Z podobných příhod je logičtější druhá možnost, kdyby neexistoval případ, kdy tvor promluvil a svědka upozornil, že lidstvu hrozí sterilita. V té době to moc vzrušení nevyvolalo, jelikož to znělo jako povedený vtip, ale každý, kdo odebírá 21. století nebo podobný stejně seriózní vědecký časopis, si určitě vzpomene na přibližně rok starý článek, kde skutečně tuhle problematiku dokázali!

Poslední otázka, kterou se zde budu zabývat, spojuje předešlé dvě kapitoly a dohromady dávají docela logický celek. Stojí dinosauroid i za vznikem UFO? I když si dnes většina laiků mezi laiky představí pod slovem mimozemšťan zeleného tvora s velkýma černýma očima, ve skutečnosti většina lidí, kteří prožili setkání třetího nebo čtvrtého druhu, popisují "vetřelce" jako šedé "mužíky" malého vzrůstu. Kde se teda vzala ta chybná idea? Sice je takových případů méně, ale během setkání čtvrtého druhu byl spatřen dinosauroid. Ne jako přelud nebo jako plakát na zdi létajícího talíře, ale jako přihlížející výzkumu uneseného. Mnozí ti, co něco takového viděli, popisovali dominantu těchto tvorů nad klasickými šedými tvory, který průzkum zpravidla provádějí.

Jak to do sebe zapadá? Vezmeme-li v úvahu, že dinosauroid opravdu pochází z druhohor a dodnes přežívá v bažinách Jižní Karolíny, musel nějak přežít dopad meteoritu, který zahubil většinu (věřím v přežití některých dinosaurů do dnešních časů) dinosaurů. Pokud byl inteligentní, možná inteligentnější než my, mohl vybudovat zemské kryty (tuhle myšlenku zastupuje Vladimír Liška ve své knize UFO - Tajemství homosaurů*) nebo dokonce vytvořit nějaký létající, pravděpodobně vesmírný letoun, díky kterému by mohl katastrofu přečkat. A nebo obě možnosti, což by mmj. také vysvětlovalo jeho výskyt na zemi i v létajících talířích.

Stálý negativní přístup drtivé většiny odborníků bohužel vysoce omezuje odhalení pravdy. Dinosauroid je proto stále jen menší zajímavostí, nad kterou se sice pozastavíte, ale pobaveně se usmějete. Abych byl upřímný, nikde jsem nenašel článek (ani v literatuře), kde by byl tento problém shrnutý tak, jako jsem to víceméně teď učinil já.* Kniha se bohužel "homosaury" zabývá jenom v jedné krátké kapitole, jinak shrnuje obory ufologie a archeoastronautiky.

Další obrázky / fotografie k obrázku:
Dinosauroid podle časopisu ABC
Troodon
Robert Rines
Stopa v Mpaluzi
Dinosauroidí společnost?
UFO
Otisky bot s rozešláplým trilobitem
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Matthayus Matthayus | 24. července 2013 v 18:32 | Reagovat

Ten kdo napsal tentčo článek je velmi rozumný člověk a sdílí semnou mnoha tvrzení . Ačkoli nevím kdo jsi řeknu něco podobnýho , ale i něco úplně jinýho .
----------------------------------------
Nejdříve si musíme položit jednu otázku . PROČ ? Proč by se měli " dinosauroidi , tak ty tomu říkáš " vyvinout stejnou nebo obdobnou cestou jako my lidé " homo sapiens sapiens " . Jestli nás stvořili mimozemšťané "a ty tvrdíš , že jsou to dinosauroidi" proč by jsem dosazovali odlišný druh než jsou oni sami . Proč by jsem dosazovali člověka a ne sami sebe ???  :) Popravdě já občas ačkoli si zakládám na vedě si myslím , že život pochází z jiné planety/ vesmíru . Tvůj článek je pěkný ( teď mi promiň ) ,ale vždy se budou ozývat takoví rýpalci jako jsem já, a na jednu stranu je to i dobře . Jinak by nás to nedonutilo zkoumat dál.

2 Xira Xira | E-mail | Web | 25. června 2017 v 22:11 | Reagovat

Zbožňuji tvůj blog! Konečně někdo na blog.cz píše něco seriózního a zajímavého.

3 StrYke StrYke | E-mail | Web | 25. června 2017 v 22:37 | Reagovat

[2]: Děkuju moc! :)

4 Azsprie Azsprie | 30. června 2017 v 12:16 | Reagovat

Zní to jako Homo Reptilia z Pána času.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.