Chupacabra - Mimozemský upíří experiment

2. prosince 2012 v 16:57 | StrYke |  Kryptidé
Název:
Chupacabra
Další názvy:El Chupacabras
Výskyt:
Portoriko
Mexiko
USA
Význam. osobnosti:-
První zmínka:1995 (první útoky)

Zmrzačená a krve zbavená dobytčí těla, agresivní útoky na náhodné svědky, neustále přicházející nová a nová pozorování… Pro každého alespoň trochu se orientujícího člověka v kryptozoologii nebo ufologii to znamená jediné - legendární netvor Chupacabra [Čupakabra], obyvatel a postrach mexického, portorického a amerického prostého obyvatelstva, který již svým jménem nahání husí kůži. A oprávněně - není to totiž pouze děsivá legenda moderní doby, ale také téměř prokazatelně skutečný tvor, ať už výsledek mimozemské genetické manipulace či dosud neznámý tvor, s nejvyšší pravděpodobností savec.


Dnes si bohužel pod pojmem Chupacabra vybaví každý něco jiného, za což především můžou rozdílná světectví, které během poměrně krátké doby přiřadila tomuto záhadnému tvoru několik zásadních podob, ze kterých je většina absurdní a hned na první pohled pouhým výmyslem nějakého chorého jedince. Tato myšlenka by alespoň platila, kdybychom si představovali jeden konkrétní a dosud neznámý druh pozemského tvora, který se ve způsobu života příliš neodlišuje od dnešních upírů a hromady bezobratlých parazitů, alespoň co se potravy týče.

Existuje však ještě jedna odvážná teorie, která hovoří o genetických manipulacích, za kterými nestojí nikdo jiný než mimozemský druh. V tomto případě se může jednat jak o zdařilé, tak o nezdařilé výsledky experimentálních pokusů, které sice nám nedávají žádný smysl, ale pochopit něco, o čem nic nevíme, přece jenom není nic snadného. Tato varianta je i logičtější v mnoha směrech, především potom v náhlém pozorování v 70. letech, kterému nic nepředcházelo, a ve vzhledových odlišnostech jedinců, kteří krom povahy a stvořitele nemusí mít nic společného.

Chupacabra je teprve něco přes sto let stará, nebo alespoň co se stáří vyprávění týče. Z pozadí ostatních legend, na kterých bude sotva něco pravdy, vystoupila přibližně v 70. letech a tím se stala vedle Nessie a Yettiho jedním z nejznámějších kryptozoologických případů vůbec. Svým vzhledem připomínala polidštěnou poloopici, nejvíce potom lemura, která dosahovala kolem 130 centimetrů. Krom krve se Chupacabra pravděpodobně také živila banány, což její zařazení mezi primáty silně podporuje. Mohlo se tedy jednat o reálného živočicha, který se z ničeho nic objevil a začal sériově mrzačit dobytek vesničanů? Ač se to zdá neuvěřitelné, tato myšlenka nemusí být zas až tak opovrženíhodná. Ve skutečnosti totiž existuje hromada případů, kdy se živočišný druh musel přizpůsobit jinému životnímu prostředí a několikrát musel i kompletně opustit své původní (příkladem budiž žirafa okapi). Teoreticky, kdyby se nějakým způsobem na Portoriku dostal nějaký jinde obyčejný tvor, mohl by se adaptovat a živit se potom snadným lovením koz a jiného dobytku, což by krom jiného dávalo i smysl.

První zaznamenané útoky Chupacabry na dobytek, závislé na zvýšeném pozorování UFO, jsou datovány na rok 1995. Zvířecí oběti byly opět nalézány mrtvé bez kapky krve a ze staré dobré podoby chlupatého humanoida se stal jasný náčrt klasického mimozemšťana - tmavě šedé stvoření s velkýma mandlovýma očima a poměrně nízkou postavou je i dnes hlavní činitel v děsivých a traumatizujících vzpomínkách těch, co si údajně prožili únos a následné zkoumání mimozemšťany. Tento popis poskytl novinám Jaime Torres, který společně se svým bratrem pozoroval stvoření sedící na větvi, které mělo dokonce schopnost měnit svou barvu. Tak se z myšlenky, že jde o dosud neznámý živočišný druh, přešlo v ideu o mimozemském experimentu, jehož výsledek byl z neznámých důvodů vysazen na Zemi, a částečně se z oboru kryptozoologie přešlo v neobvyklý případ ufologie.

V následujících dnech bylo hlášeno ještě několik dalších pozorování od důvěryhodných obyvatel, mezi kterými byl i samotný policejní důstojník, který měl případ mrzačení dobytku na starost. Během pronásledování tvora, kterého popsal víceméně podobně jako Toress, ho přepadla náhlá nevolnost a jelikož se to nestalo během setkání s Chupacabrou poprvé, nastává otázka: Může tento tvor ovládat telepatickou manipulaci, natolik silnou, aby dokázala ovlivnit a způsobit dočasné zhoršení stavu jedince? Jestliže tu mluvíme o skutečných událostech a přibližně střízlivých popisech vzhledu tvora, stojíme před neuvěřitelným zvratem, který si málo kdo uvědomuje.

Na chvíli se odtrhneme od krvechtivé Chupacabry a přesuneme se do 60. let na farmy v USA, což musí již každému ufochtivému čtenáři napovědět mnoho - mrzačení dobytku, především potom krav, které se v zásadních věcech až podezřele shodují s událostmi, které se o pouhé jedno desetiletí začaly odehrávat v Portoriku. V těchto letech chybělo postiženým krávám a občas i jinému dobytku to samé - krev. Samozřejmě tu existují i nesrovnalosti, tj. že v jednom případě byly na mrtvých zvířatech pozorovány až chirurgicky přesné řezy a mnohokrát chyběly i některé orgány, především ty pohlavní, zatím co ve druhém se jednalo pouze o kompletní ztrátu krve a pachatel za sebou nechával pouze dvě nebo tři malé bodné rány, které jsou dodnes přisuzovány zubům.

Mají snad tyto dva případy něco společného? Samozřejmě se může jednat o pouhou náhodu nebo portorickou odezvu na americké mrzačení dobytku, které nebylo přisuzováno nikomu jinému než UFO. Ale potom je tu ta zásadní změna v popisech Chupacabry, která se až podezřele shoduje s popisem mimozemšťanů, kteří provádějí pokusy s lidskými jedinci. Je to opravdu jenom špatná myšlenka, nebo měli obyvatelé postižených městeček v Portoriku to štěstí (nebo smůlu?) a na vlastní oči spatřili viníka, který klidně mohl stát i za událostmi v 60. letech v USA, ale díky místním pověrám přisuzovali tvora k Chupacabře a ne jednoznačně k mimozemšťanovi? Takový čin by z pohledu pachatelů dával i naprostou logiku, jelikož legendy o krvežíznivé nestvůře tam již nějaké desetiletí byly a tak by jejich činy nevzbudily takový poprask, jako kdyby je začali dělat na jiné poklidné vesnici či městečku. Tak se mohla stát z mýtu skutečnost, a změna v popisech svědků by se jevila jako logická myšlenka.

Nicméně, pozorování Chupacabry a mrzačení dobytku trvalo stále a v podstatě trvá dodnes. Během dalších let se vedle chlupatého a poloopici podobného stvoření a šedivého humanoida zařadil i ošklivý tvor s ostrými rysy, který měl mmj. křídla. Tento popis je však pravděpodobně již způsobem pouhou špatnou identifikací ptáka, jelikož ve většině popisů podobající se tomuto jsem nenašel jediný důvod, proč by se mělo jednat o neznámého a navíc brutálního živočicha. Pojem Chupacabra tudíž stále mohl zahrnovat pouze dva rozdílné tvory, kteří krom své pověsti nemají nic společného - dosud neznámý druh zvířete, a mimozemský návštěvník.

V poslední době se krom mrtvých těl krav a fascinujících historek náhodných svědků také objevuje čím dál tím víc fotografií, které většinou zachycují již mrtvá těla jakéhosi psovitého stvoření. Nejnovější z nich je teprve z roku 2011 a zachycuje chlapce, který údajně Chupacabru zastřelil a samotnou "trofej". Co však lidi vedlo, aby si začali o stvoření myslet, že jde o legendárního vysávače koz (tak se dá slovo chupacabra přeložit)? Těžko říct, na fotografii je totiž pravděpodobně zachycen pouze nemocný kojot.

Otázek kolem Chupacabry je stále mnoho a téměř žádná z nich není zodpovězená. Na rozdíl od Nessie se její příběh odvíjí mnoha směry, tudíž tento článek ani zdaleka nemapuje vše, co se stačilo v jednom století odehrát, a zachycuje pouze ty nejpodstatnější události společně s teoriemi, které nejsou převzaty z jiných webových stránek ani literárních děl, ale jsou mé vlastní. Pro větší znalosti ohledně tohoto tvora doporučuji navštívit minimálně několik dalších stránek, zabývajících se o kryptozoologii nebo ufologii.

Další obrázky / fotografie k tématu:
Chupacabra
Netvor z Louisiany
Oběť mrzačení dobytka v 60. letech
Ďábel z New Jersey
Chupacabra
Chlapec údajně zastřelil Chupacabru
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jiří Jiří | E-mail | 26. srpna 2015 v 4:37 | Reagovat

Souhlasím s experimentm + implantát elm

2 Surikata Surikata | E-mail | 25. dubna 2018 v 20:13 | Reagovat

Čupakabra byla moje přezdívka :D Zkracovali to na Čupi a mě to Čupi kdovíproč sralo... Přitom to nebylo špatný, ale já chtěla být Surikata, zkráceně Suri. Což je samozřejmě lepší, ta zvířata zbožňuju :D Potom jsem si přečetla, co to čupakabra je, no a vcelku se mě to dotklo, jelikož nejsem žádnej vysávač koz :D
Je to zajímavé, jaké bytosti existují nebo neexistují...

3 Surikata Surikata | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 20:33 | Reagovat

V pondělí tě oslovil můj článek "Asexuál očima sexuála" a požádal jsi mě o rozhovor, za což děkuji a čehož si vážím :) Ráda tvé dotazy zodpovím :) Děkuji :)  Cením si toho :) Odepsat mi můžeš na můj e-mail. S pozdravevm Suri :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.