Yowie - Posel z jiného světa

13. ledna 2013 v 0:00 | StrYke |  Kryptidé
Název:Yowie
Další názvy:Yahoo
Výskyt:
Austrálie
Význam. osobnosti:
Rex Gilroy
Ivan Mackerle
První zmínka:1700

Vedle kryptozoologických fenoménů jako je Sasquatch a Yetti se nenápadně krčí jeden z mnoha dalších případů podobajících se přežívajícím hominidům, nebo něčemu alespoň jim velice příbuzného. Tentokrát se nejedná o žádného tvora přežívajícího v zasněžených horách Himalájí nebo neprůstupných pralesích Amazonie, ale o pustou Austrálii, kde si již od nepaměti domorodé kmeny vyprávění o tajemném Yowie, nebo také Yahoo, který se téměř neliší od svých bratříčků, kteří jsou doslova po celém světě.


První doložená svědectví o pozorování živočicha podobného hominidu pocházejí z roku 1700, kdy se do Austrálie doplavili britští osadníci. Tehdy od domorodců vyslechli legendy, které vyprávěli o chlupatém stvoření žijícím v lese, a dokonce představujícím samotného ďábla. Britové samozřejmě takovým vyprávěním zpočátku nevěřili, ten samý rok byl však tajemný tvor jimi několikrát zpozorován, čemuž předcházela masová vlna občasných výpovědí náhodných svědků, která víceméně pokračuje dodnes.

Co by mohl být Yowie zač? Dnes nám o něm zůstávají pouze náhodná svědectví, která jednohlasně popisují chlupatého tvora podobného opici, s hustou tmavou srstí a s řídkým ochlupením v obličejové oblasti. Žádnou fotografii či nahrávku jsem na internetu nenašel, byť ani žádnou zmínku o něčem takovém. Proto je tento možný hominid velkou neznámou, přičemž o jeho původu existují hned dvě teorie. První z nich je samozřejmě "střízlivější" a logicky hovoří o přežívajícím předchůdci člověka, mezi žhavé kandidáty potom patří gigantopithecus a australopithecus. Druhá se potom spíše přiklání k možnosti, že se jedná o neznámý druh vačnatce.

Obě tyto možnosti jsou víceméně pochopitelné a k jednoznačnému vyvrácení jedné z nich by byl potřeba hmatatelný důkaz. K vytvoření si vlastního obrázku si pojďme projít stručnou charakteristiku Yowie, která je bohužel opravdu pouze stručná, jelikož pro podrobnější popis není materiál. Základní vzhled jsme si již napsali o něco výše, snad jenom dodat že by měl být tento živočich vysoký 1,2 až 2,7 metru vysoký (poměrně rapidní rozdíl) a pohybovat by se měl většinou po čtyřech, samozřejmě jsou však případy kdy byl spatřen na dvou nohách. Váha je odhadována na 455 kilogramů a jídelníček Yowie údajně tvoří kradená drůbež venkovanů a několikrát byl i spatřen konzumovat ovoce. Zpravidla byl pozorován pouze samostatný jedinec, existují však výjimky kdy byl spatřen pár nebo rovnou celá rodinka.

Vědecký zájem o Yowie je až na pár výjimek stejný, jako před více než třemi staletími. Proto není téměř o ničem co psát a nezbývá nám nic než jenom doufat, že se jednou podaří nějakého jedince vyfotografovat nebo ještě lépe nafilmovat, nebo úplně nejlépe získat živý či mrtvý exemplář.

*Tento článek je víceméně stručný. V připádě že by jste ho chtěli doplnit, pište na tento email.

Další obrázky / fotografie k obrázku:
Rex Gilroy s odlitkem stopy Yowieho
Fotografie Yowieho
Yowie byl a je oblíbeným tématem novinářů
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.