Novinky a aktuality z blogu 2

31. března 2013 v 19:47 | StrYke |  O blogu
Ahoj, mám pro vás pár novinek ze života blogu, které nejsou bohužel příliš veselé. Asi jako první uzavřu soutěž, která probíhala od 1.3. do 1.4. Vím, že je teprve 31.3., ale z následujícího důvodu je to jedno - podmínkou pro vyhodnocení soutěže byla účast nad 20 lidí, ale z toho se přihlásila pouhá trojice, z čehož jenom dva soutěžící měli odpovědi správně. Soutěžními otázkami byly:

1) Kdo byl autorem slavné fotografie Nessie?
Ačkoli mohlo soutěžícího zmást hned první jméno - Robert K. Wilson, správnou odpovědí bylo B, a to Marmaduke Wetherell. Ten fotografii pořídil, ale jelikož byl již předtím znám za falešné stopy kolem jezera Loch Ness, požádal svého velmi dobrého přítele R. Wilsona, aby ji publikoval v novinách.

2) Kdo byl prvním a dlouho jediným českým kryptozoologem?
I já sám jsem při vyhledávání této otázky na internetu nenašel žádnou přímou odpověď, ale člověk alespoň trochu se orientující v kryptozoologii by měl jasně poznat, že je jím Jaroslav Mareš.

3) Jaký tvor by měl být Mokele Mbembe?
Nedávno mě jeden kryptozoologický kolega upozornil, že Mokele Mbembe sice připomíná sauropodního dinosaura, ale nutně to neznamená jeho identitu s apatosaurem. Každopádně zde byla odpověď extrémně jednoduchá, i když ne zrovna přesná - pojmy Mořský had a Plesiosaurus opravdu nemají s Mokele co dělat.

Soutěž tudíž nezná výherce a nějaká další bude udělána teprve s vyšší návštěvností a aktivitou návštěvníků.

Dalším a asi nejdůležitějším bodem tohoto článku je dočasné pozastavení článků o jednotlivých kryptidech. Důvod je jednoduchý - bohužel jsem zvolnil kvůli slibované pomoci na těchto stránkách tempo, kvůli čemuž jsem se dostal do výrazného mínusu v psaní. Leč jsem se to pokusil nahrazovat články o méně známých a méně zajímavých kryptidech, o nichž se toho dalo napsat méně, rozhodl jsem se udělat "oficiální" pauzu kryptidů, při čemž při jejím trvání doženu ztracený čas a sepíšu co nejvíce článků. Pauzu odhaduji na pár měsíců. Aby jste se měli na co těšit, momentálně připravuji článek o Tatzelwurmovi a v plánu jsou také Olgoj Chorchoj, a dost možná i hominidi jako Yetti nebo Sasquatch.

A když už jsme u toho prozrazování, nastíním také možnou existenci menšího "seriálu" na tomto blogu, kde se budu zabývat slavnými záběry (filmy i fotografiemi) kryptidů. Mezi to by měl patřit záběr Nessie, Pattersonův film zachycující Sasquatche, téměř zapomenutá fotografie Tatzelwurma a z novějších fotografií Netvor z Louisiany. Kdy bude tenhle "seriál" uveden, ale ještě netuším ani já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.